Dört tarafımız alış veriş merkezleriyle dolmaya devam ederken, artık zamanımızın çoğunu buralarda geçirir olduk.Havalar bu kadar sıcak olmaya gün geçtikçe devam ederken serinlemek için güze bir alternatifte olmuyor değil.

Alış veriş dışında pek dolaşılacak AVM’de yok gibi, bütün AVM’ler de hep aynı mağazalar ve yemek yerleri. Biraz farklılık olmasını isterseniz İstinye Park‘ı tercih edebilirsiniz. Food Court’un da aslında yine her yer de görebileceğiniz  yemek yerleri var ancak Pazar tarafında farklı lezzetli yerler bulabilirsiniz. Hepsine ayrı ayrı burada değinmeyeceğim ama içlerinden Polonez’i tercih edebilirsiniz. Bir çoğumuza tanıdık gelebilir bildiğiniz gibi şarküteri markası. Ancak İstinye Park’ta sucuk,salam peynir vb. bulabileceğiniz gibi farklı bir konseptte yer alıyor.

Menüsünde kahvaltı, menemen, omletler dışında, ana yemekler ve lezzetli zeytinyağlılar bulunuyor. Fiyatları İstinye Park Pazar kısmına göre makul. Örneğin; Fotoğrafta gördüğünüz acılı tavuk but sac kavurma 15 TL, kırmızı et yemekleri 20 TL’den başlamakta. Öğlenleri mekanda yer bulmak biraz zor olabiliyor, zaman zamanda siparişler geç geliyor ancak iyi bir alternatif olarak kaydetmenizi tavsiye ederim.

 

Lezzetli Günler dilerim.

Adres: İstiyne Park AVM Pazar.