Hafta sonu için bir ağva turu

Ağva; İstanbul masalı dizisiyle birçok insanın dikkatini çekmiş, İstanbul’un yakınında ki küçücük, şirin bir mekân. Kesinlikle otobüsle gidilmemeli, Üsküdar’dan kalkan 139 A ile gitmek büyük bir işkence. Şile’ye kadar gitmek biraz daha rahat ama Şile’yi geçtikten sonra ki yol çok virajlı. Çok küçük bir yer Ağva‘ya isterseniz günübirlik gidebilirsiniz, eğer kalmak istiyorum derseniz çok sayıda kalabilecek pansiyon ve otel var. Bizim gittiğimizde havalar serindi ve Ağva epey tenhaydı. Yaz aylarında daha kalabalık oluyormuş.

 

 

 

Bizim kaldığımız otel tam merkezdeydi. Size tavsiyem merkezde bir otelde kalmak yerine mutlaka nehir kenarına kurulmuş pansiyon veya otellerde kalmanız. Bence Ağva’nın keyfine nehir kenarında kaldığınızda varabilirsiniz. Bu kanıya akşam yemek için nehir kenarına gittiğimizde vardım. Gizli bahçe adında bir restaurant ta yedik akşam yemeğimizi ve Ağva da ki en güzel vaktimizi de burada geçirdik. Nehir kenarında kesinlikle  rakı-balık keyfini ve kanoyla bir nehir turu yapmalısınız. Restaurant ta yediğimiz balık çok lezzetliydi, aynı zamanda mezelerde bir o kadar başarılıydı.

 

Geceyi Kurfal otelde geçirdik, otel idare ederdi. Kaldığımız odayı beğendik ama görevliler biraz yetersizdi. Ağva sakin ve yeşiliyle hafta sonu için gidebileceğiniz ve kafanızı dinleyeceğiniz güzel bir tatil beldesi. Bu huzur otobüse binip İstanbul’un trafiğine girdiğinizde son buluyor.

Lezzetli günler dilerim.