Geçenlerde İstanbul trafiğinde cebelleşirken bir an da acıktığımızı fark ettik ve eve gitmek yerine taksime gitmeye karar verdik. Ne yesek diye düşünürken arkadaşım önerisi ile asmalıda ki canım ciğerime gittik. Öncelikle arabanızla gidiyorsanız eğer kesinlikle otopark sorununu düşünün artık otopark bulmak sorun olmaktan çıkmış üstüne otoparkta park edecek yer bulma sorunu gelmiş. :(
Mekana gelecek olursak iki katlı biraz ufak ama hoş bir mekan öğlen ve akşam saatlerinde yoğun oluyor zaman zaman servis aksıyor ama bu arada bekleme sıkıntınızı giderecek oldukça dolu bir meze gelecek; nar ekşili ezme tatmin edici büyüklükte, közlenmiş biber soğan ve domates, taze roka, taze maydanoz, ve soğan söğüş. Nar ekşili ezme oldukça lezzetli ve domatesler ince ince kıyılmış. Ve bir sepet içinde lavaş da ince ve taze kendi imalatları olarak geliyor. Et, ciğer ve tavuk şiş seçenekleri mevcut ben ciğerini denedim 10 şiş olarak geliyor küçük kuşbaşı şeklinde takılmış ciğerlerin arasına takılan yağda oldukça lezzet vermiş lakin önerim bir porsiyon değilde yarım yarım söylenmesi çünkü yiyene kadar ciğer soğuyor ve başta yediğiniz lezzeti bulamıyorsunuz.
Servis ve hizmet olarak  bir restoran kalitesinde değil zaten böylede bir beklentiniz olmasın sadece yemeğinizi yiyerek lezzet almayı düşünmenizi tavsiye ederim.

İnternet ten öğrendiğim bilgilere göre sanırım daha önce var olan ustası ayrılarak yeni bir yer açmış istiklal caddesinde Santa Maria Kilisesi karşısında en yakın zamanda mutlaka gidip onu da tadıp burada paylaşıcam.
Fiyatlara gelecek olursak biz iki porsiyon ciğer ayran ve kola  ile 40 TL gibi bir ücret verdik.

Gününüz lezzetli olsun.

 

Adres:   Asmalı Mescit Mahallesi Minare Sok. No:1

Telefon: 0212 252 60 60